W pierwszej części artykułu związanego z początkami inwestowania na giełdzie zwróciliśmy uwagę na cechy charakteru, którymi powinien wykazywać się początkujący gracz. Ponadto określiliśmy ważną rolę słów odnoszących się do mechanizmów związanych z funkcjonowaniem giełdy. Wespół z ekspertem – maklerem giełdowym zdefiniowaliśmy dwa rodzaje analiz wstępnych oraz zaprezentowaliśmy potencjalne źródła pozyskiwania aktualnych informacji, które pomogą nam zmniejszyć ryzyko inwestycyjne. W dzisiejszym artykule poruszymy wątki związane z alternatywną metodą wirtualnego inwestowania oraz doradzimy w jaki sposób otworzyć swój pierwszy rachunek inwestycyjny. Zapraszamy do lektury!

Wirtualna inwestycja

Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z możliwości wirtualnych inwestycji. W sieci dostępnych jest kilka giełd z rzeczywistymi – aktualnymi notowaniami. Kompleksowy realizm nie dotyczy wyłącznie środków, które pozostają wirtualne. Dzięki tego rodzaju grom możemy poznać specyfikę portfela inwestycyjnego oraz nauczyć się obrotów akcjami. Wyniki osiągnięte w grze można porównać również z innymi uczestnikami wirtualnej zabawy. Tego typu gra jest niesłuchanie cennym doświadczeniem i bardzo ważnym treningiem przed prowadzeniem inwestycji rzeczywistych. Dla wielu może być także ciekawą zabawą o charakterze dydaktycznym.

Jak otworzyć rachunek inwestycyjny?

Prowadzenie handlu akcjami jest możliwe dopiero po otworzeniu rachunku inwestycyjnego. W nomenklaturze giełdowej rachunek ten nosi także nazwę rachunku maklerskiego, bądź brokerskiego. Zgodnie z definicją jest to rodzaj konta zawierającego wszelkie informacje związane z przeprowadzonymi transakcjami oraz posiadanymi akcjami. Dzięki rachunkowi maklerskiemu mamy możliwość sprzedawania oraz kupowania akcji, a także innych papierów wartościowych. Otwarcie rachunku brokerskiego zaczyna się od przelania określonej kwoty oraz otworzenia zlecenia z określeniem spółki, która nas interesuje. Następnie określamy ilość akcji oraz cenę jaką jesteśmy w stanie zapłacić.

Na co zwrócić uwagę podczas otwierania rachunku?

Dokonując wyboru odpowiedniego rachunku maklerskiego warto zwrócić uwagę na następujące kwestie –
– wysokość rocznej opłaty za prowadzenie rachunku
– koszt przelewu maklerskiego na innych rachunek
– dostęp do serwisu informacyjnego z analizami i komentarzami ekspertów
– dostęp do platformy umożliwiającej śledzenie transakcji w czasie rzeczywistym
– wysokość prowizji związanej z transakcjami internetowymi
Większość współczesnych ofert bankowych umożliwia otwarcie konta przez internet. Jeśli zamierzamy skorzystać z oferty banku, bądź instytucji bankowej z którą jesteśmy związani, to najprawdopodobniej nie będzie konieczności podpisywania oddzielnej umowy.

Warto sprawdzić też poradniki jak:
http://comparic.pl/category/edukacja/podstawy-inwestowania/
http://comparic.pl/category/edukacja/analiza-techniczna/
http://comparic.pl/category/edukacja/systemy-i-strategie/


Polecane firmy: Adwokat Kaliszewski